Youtube
Website
Email
Telefon
Adres

Harikalar Diyarı

Ankara – Sincan Harikalar Diyarı ülkemizin ve aynı zamanda tüm Avrupa’nın en büyük parkı. Parkın içerisinde, Harikalar Diyarı adlı kitaptan bulabileceğiniz tüm karakterler yer almaktadır. 

Adeta kendinizi kitabın içerisinde hissedeceğiniz park, 2004 yılında kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. Park adını Harikalar Diyarından almış olsa da birçok farklı kitapta yer alan kahramanlara da parkın içerisinde yer verilmiş ve ziyaretçilerin masal kahramanlarının dünyalarında bir gün geçirmelerine olanak tanınmıştır.

Park, yaklaşık olarak 1.320.000 metre karelik bir alana kurulmuş olup bu alanın yarısı yeşillikle kaplanmıştır. Harikalar Diyarı ve doğa iç içe geçmiş ve bizleri adeta masalara taşımıştır. Park 5 Ekim 2004 tarihinde ziyaretçilerini ağırlamaya başlamış ve günümüze kadar ününü sürdürmüştür. Park, Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılmıştır.

 

Sincan Harikalar Diyar’ının içerisinde başta Harikalar Diyarı adlı kitabın kahramanları olmak üzere birçok masal kahramanı bulunmaktadır. Devler, cüceler, cadılar ve prenseslerden oluşan bu harika parkın içerisinde bir adet yapay gölet ve büyük, yeşillik bir alan da mevcuttur. Masal kahramanlarının haricinde parkın içerisinde bir Go-Kart pisti, Nejat Uygur Tiyatrosu adını almış bir tiyatro salonu ve kaykay pisti gibi alanlara da yer verilmiştir. Parkın içerisinde yar alan tiyatro salonunda 5.000 kişilik bir oturma kapasitesi de mevcuttur. Bunların yanı sıra parkın içerisinde mini golf sahası, basketbol ve futbol sahaları gibi alanlara da yer verilmiş ve park ziyaretçilerine oldukça keyifli bir gün geçirmeleri için hoş bir alan yaratılmıştır.